Cilvēka dizaina sistēma ir kā kompass, kas palīdz atklāt mūsu iekšējo karti un orientēties plašajā eksistences okeānā. Šīs sistēmas galvenais instruments ir BODIGRAFS, kurš parāda mūsu unikālo enerģētisko struktūru, potenciālu, un galvenais, LĒMUMU PIEŅEMŠANAS MEHĀNISMU un informāciju, kur un kā mēs nedzīvosim sevi jeb klupšanas vietas. Es teiktu, ka bodigrafs ir kā dzīves rokasgrāmata jeb ķermeņa lietošanas instrukcija, kas norāda, kā labāk izmantot mūsu enerģiju, lai dzīvotu saskaņā ar savu patieso būtību un just piepildījumu katru dienu.
Iedomājies savu ķermeni kā mūzikas instrumentu. Ja šo instrumentu lieto nekorekti, tas sāks zaudēt savas funkcijas un ieskaņošanai vajadzēs ilgāku laiku, tas var salūzt vispār, jo to lieto citām vajadzībām, piemēram, flautu izmantos kā lāpstiņu. Bet, ja mēs zinām, ka, pirmām kārtām, tā ir flauta, ka tas ir pūšam instruments, kas darbojas, kad caur to plūst gaiss un rada skaņu. Flautā ir vairāki caurumi, aizverot un atverot to ar pirkstiem, mainās skaņas augstums. Arī tas, kā tu novieto lūpas un pūt gaisu, var mainīt skaņu un toņu kvalitāti.
Daudzi cilvēki mūsdienās neapzinās šīs mazās sevis nianses, bet ir arī tādi, kas joprojām nezina, ka viņi ir “flautas”. Varbūt sirds dziļumos nojauš, bet baidās parādīt uz āru savu atšķirīgumu, jo apkārt ir tikai “bungas” un “arfas” un, sociuma ietekmētie, cenšas būt kā visi, zaudējot dzīves enerģiju, prieku un sevi.
Neejot savu ceļu, mums būs grūti, jeb praktiski neiespējami ilgstoši justies laimīgiem. Ir daudz virzienu, prakšu, sistēmu, kas palīdz tieši vai netieši atgriezties pie saviem “pamatiestāstījumiem”, ar kuriem mēs esam dzimuši un Cilvēkā Dizaina sistēma ir viena no tām.

Personīgi man šī sistēma bija “game changer” jeb kā zibens spēriens skaidrās debesīs, kas pilnībā mainīja manas dzīves spēles noteikumus un atklāja jaunas iespējas. Es biju no tām, kas pat nezināja, ka esmu piedzimusi par “mūzikas instrumentu”, nerunājot par dziļākām šī instrumenta niansēm. Tā bija kā kompass, kas pēkšņi parādīja jaunu ceļu, ko iepriekš nebiju ievērojusi.
BODIGRAFS
Bodigrafs ir cilvēka enerģijas karte, kura sastāv no dažādiem elementiem: tipa nosaukums, veids kā cilvēks pieņem lēmumus (iekšējā autoritāte), stratēģija, profils, centri (dažādi trīstūrīši, kvadrātiņi, kas kopā ir deviņi), līnjas - kānāli, puslīnijas - vārti, utt.

CILVĒKA DIZAINA 4 TIPI
Tas, ka Cilvēkā Dizaina ir 4 tipi, dažus mulsina, bet atceries, kā bērnibā Tu griezi papīra sniegapārsliņas. Iedomājies, ka Ģenerātori ir zaļas pārsliņas, Projektori - zilas, utt. Un tagad iedomājies cik dažādos veidos Tu vari izgriezt zaļo pārsliņu... Nesakaitāmos! Taču krāsa tām paliks kopēja. Tieši ar šo informāciju par tipiem ir viskorektāk uzsākt mācības šajā sistēmā.

CILVĒKA DIZAINA 9 CENTRI
Nākošā svarīgākā tēma ir centri. Katrs bodigrafa centrs atbilst savai dzīves sfērai. Tieši informācija par vienu no centriem ir izmainījusi manu dzīvi un ievilka mani Cilvēka Dizaina aizraujošajā pasaulē. Tas ir Emociju jeb Saules Pinuma Centrs, par kuru Tu turpmāk uzzināsi ļoti daudz.
Tā ir Tava fiksētā daba, kura parāda, kas Tu esi un, kur slēpjas Tava enerģija. Tas ir Tavas pastāvīgās un nemainīgās enerģijas virpulis, uz kura Tu vari balstīties, pieņemot lēmumus. Enerģija, kas atrodama šajos centros vienmēr ir ar Tevi. Tā dod stabilitātes un drošības sajūtu.

Piemēram, ja Tev ir aizkrāsots emociju centrs, tā tad, Tu esi emocionāls cilvēks, kurš visas dzīves garumā piedzīvo emeocionālo viļņu apakšas un augšas.

Piemēram, ja Tev ir aizkrāsots ego/ sirds centrs, tad Tev ir pastāvīga pieeja pie gribasspēka un sacensības enerģijas.
ĪSUMĀ PAR 9 BODIGRAFA CENTRIEM
Katrs no deviņiem centriem bodigrāfā var būt aizkrāsots (definēts) vai balts (nedefinēts).
🔺DEFINĒTI CENTRI (aizkrāsoti)
◽️NEDEFINĒTIE CENTRI (balti)
Vietas, kas ir ļoti jūtīgas, nestabilas, mūžīgi mainīgas. Vietas, kur nav mūsu pašu enerģijas, kur mēs esam atnākuši just citus un, līdz ar to, caur tām izzināt apkārtējo pasauli.

Tā ir jocīga sajūta priekš “prāta”, ka enerģija šajos centros nav redzama, tāpēc sāk notikt dzīšanas, lai šos centrus piepildītu, tā vietā, lai attīstītu enerģiju, kas dota definētajos centros.

Šie centri ir kā DANAĪDU MUCAS. Teiciens cēlies no sengrieķu mitoloģijas: par sastrādāto noziegumu 3 sievietes tika sodītas Aīda valstī ar nepieciešamību visu laiku piepildīt cauru mucu. Teiciens, kas apzīmē absolūti bezjēdzīgu darbu, tādu, kas nav padarāms, nevajadzīgs un neauglīgs.

Baltie Centri nekad nav piepildāmi tieši, kā Danaīdu muca. Tie izlaiž cauri enerģijas, tikai tās nogaršojot.

Savukārt, cilvēks savā Viltus Es var kļūt apsēsts, lai šos centrus piepildītu ar enerģiju un to tur noturētu, zaudējot savu enerģiju, kā rezultātā jūt frustrāciju, dusmas, rūgtumu un vilšanos.
UZBŪVĒ SAVU BODIGRAFU, JA NEESI TO PASPĒJIS IZDARĪT
Šī ir oficiālā Starptautiskās cilvēka dizaina skolas lapa, kurā vari izveidot savu bodigrafu ievadot - dzimšanas dienu, mēnesi, gadu, dzimšanas laiku un vietu.
!!! Atceries, ka pie UTC ķeksītis NAV jāliek.
Definēts jeb Noteikts (aizkrāsots) 53% - puse cilvēku ir emocionāli, ar savām personīgām emocijām un emocionāliem viļņiem, to augšu un apakšu, kas var nest gan eiforiju, gan melanholiju.

Nedefinēts jeb Nenoteikts (Balts) 47% - otrai pusei cilvēku nav savu emociju, un viņu stāvoklis vientulībā ir emocionālais miers. Šie cilvēki spoguļo un pastiprina citu cilvēku emocijas, kuras tie jūt no cilvēkiem, kam ir šis centrs ir noteikts.
Katrs no bodigrafa 9 centriem sakrīt ar kādu orgānu ķermenī. Bioloģiskā sakritība emocionālajam centram ir ar nervu un emocionālo sistēmu, nierēm, aizkuņģa dziedzeri, plaušām, prostatu un zarnām. Psihosomātiski, ilgstoši nekorekti dzīvojot šo centru gan cilvēkiem ar definēto, gan cilvēkiem ar nedefinēto centru, tas var ietekmēt šos orgānus.
CENTRA BIOLOĢISKĀ SAKRITĪBA
Tagad mēs zinām, kā darbojas DEFINĒTS (aizkrāsots) emociju centrs, un varam aptuveni nojaust, kā NEDEFINĒTS (balts) emociju centrs jeb neemocionālie cilvēki. Cilvēki ar nedefinētu emociju centru šeit ir atnākuši, lai justu to, kas auriski atnāk no cilvēka, kuram ir definēts emociju centrs.
Nedefinēta emociju centra mehānika ir just, uztvert, pastiprināt sevī to vairākkārt un dot uz āru. Tas arī notiek ar visām šīm emocijām, kuras tiek uzņemtas no apkārt esošajiem emocionālajiem cilvēkiem - gan ar viļņa augšu, gan ar apakšu, gan ar viducīti.
Cilvēki ar noteiktu emocionālo centru pastāvīgi piedzīvo emocijas. Pat atrodoties tukšā telpā, viņi izjūt dažādus emocionālus viļņus, vai tie būtu prieks, skumjas vai kaut kas pa vidu. Šīs emocijas neraisa ārējie faktori, un tās dzīvo viņos bez nekāda ārējā stimula. Emocijas vienkārši eksistē viņos jeb tie "ģenerē" to paši.

Neemocionālais centrs darbojas citādi. Viņi pastiprina un atspoguļo apkārtējo emocijas. Atrodoties blakus emocionāliem cilvēkiem, viņi var piedzīvot gan pozitīvas, gan negatīvas emocijas, taču šīs emocijas nepieder viņiem. Ir svarīgi saprast, ka sajūtas, kas rodas šādiem cilvēkiem, nāk no ārpuses.
Tā tad atkārtosim:
Ir divas neemocionālo cilvēku kategorijas: tie, kas jau ir sapratuši, ka ir neemocionāli, ieraudzījuši to emocionālo mieru, kad atrodas vienatnē, un tie, kas uzskata sevi par super emocionāliem un šobrīd ir šokā, lasot šo materiālu. Es personīgi piederēju pie otrajiem - es un visa mana ģimene mani uzskatīja par hiperemocionālo būtni.
Es uzskatīju, ka šis emociju krāšņums, kas manī mīt, kad esmu kopā ar citiem cilvēkiem, ir manas emocijas.
Skatoties savu bodigrafu un redzot, ka esi neemocionāls, ko tu par to doma?
Tieši šis centrs ir atvedis mani Cilvēka Dizainā. Manā ģimenē starp mani, vīru un mūsu diviem bērniem, tikai es esmu neemocionālā. Kad bērniem palika 5 un 3 gadi, es sāku pamanīt, ka esmu kļuvusi pārāk emocionālā un nespēju tikt bieži vien ar savām emocijām galā. Es varēju sākt liegt, ātri uzliesmoju, smiekli ātri mainījās ar asarām un kopējais ikdienas emocionālais stāvoklis bija diezgan nestabils. Ar terapeita palīdzību es mēģināju tikt pie savas emocionālās inteleģences, bet pēkšņie emociju zibšņi nepazuda, līdz es uzzināju par sevi no Cilvēka Dizaina perspektīvas.
MANA PIEREDZE
Izrādās man nebija jāstrādā ar savām emocijām, bet gan ar SVEŠĀM EMOCIJĀM SEVĪ. Un tie ir pavisam dažādi uzdevumi. Kad Tu saprotu īsto sakni problēmai, tad "dziedināt" to kļust pavisam viegli.
Bet sāksim no sākuma – dabīgs stāvoklis vientulībā neemocionālajam cilvēkam ir EMOCIONĀLS MIERS
Emocionālais miers – ko tas nozīmē? Iedomājies sevi pastaiga pa mežu vai gar jūru vienatnē. Tev zvana draugs un prasa: "Kā Tu jūties? Uz cik no -10 līdz +10 ir tavs garastāvoklis?" Visbiežākā atbilde neemocionālam cilvēkam būs: "Nu, normāli! Nu, nulle. Viss kārtībā". Protams, ja uz to momentu būs samilzusi kāda problēma, tad atbilde būs citādākā. Bet tikai tad, ja būs iemesls. Emocionāls miers - tad, kad ķermenī nevirpuļo emociju viesulis, bet gan vēsa un mierīga sajūta. Vai pazīsti šo sajūtu?
Made on
Tilda