Emocionālā Apziņa, Atbildība un Mijiedarbība ar Neemocionāliem cilvēkiem
Emocionāliem cilvēkiem ir jāapzinās, kā viņu viļņi ietekmē apkārtējos. Neemocionāli cilvēki, kas ir 50%, jūt ķermenī jūsu emocijas un pastiprina tās. Viņi var uzreiz sajust, ka jums šodien ir slikts garastāvoklis, pat, ja ārējie jūs smaidīsiet un tēlosiet, ka viss ir labi. Viņi ar savu ķermeni pārņem jūsu emocionālo ķīmiju.

Bērni, kuri ir neemocionāli, spoguļos un pastiprinās emocionālo vecāku vai brāļu/māsu emocijas . Viņi var šķist ļoti emocionāli un histēriski, uzvesties neadekvāti, bet patiesībā tādi viņi nav.
Ir svarīgi būt godīgiem par savām emocijām, it īpaši ar partneriem un bērniem, kuri ir neemocionāli. Ja jums ir slikts garastāvoklis, atzīstiet to, neslēpiet, jums par to nav jākaunas ne sava priekšā, ne citu. Un pats galvenais jums ar to nekas nav jādara: vienkārši jāizdzīvo un jāliek sevi mierā. Nekāda afirmācijas: “man ir labs garastāvoklis” nepalīdzēs, ķermeņa ķīmija dzīvos savu dzīvi un garastāvoklis kļūs labāks nevis no jūsu centieniem, bet pats par sevi.
Jūsu neemocionālie partneri būs jums pateicīgi, ja būsiet godīgs ar savām emocijām. Pati pēc sava piemēra, kā neemocionāls cilvēks, varu pateikt, ka tas ir ļoti mulsinoši just vīra slikto garastāvokli ķermenī un dzirdēt no viņa, ka viņam viss ir super (Iam Fine - kā raksīts uz krekliņa), viss ir labi un lai es neizdomāju. Parādās domas, ka ar tevi kaut kas nav kārtībā, jo ķermenis jūt vienu, bet ausis dzird citu.
Nevajadzētu spontāni ne tikai pieņemt nozīmīgus lēmumus, bet izteikt spontānus apgalvojumus / kritikas, jo jau rīt jūs varat justies citādi, bet partneris jau būs dziļi aizvainots, it īpaši, ja viņš ir neemocionāls.

Ja ļoti gribas ko pateikt, saskaitiet līdz 10, tad līdz 20 un tad atlieciet uz rīta pusi, jo galu galā var visu sliktu pateikt arī no rīta. Bet jūs pamanīsiet, ka rīt teikt nebūs nepieciešamības vai būs atnākuši tādi vārdi, kas paskaidros jūsu pozīciju objektīvi bez liekām emocijām.

Ja emocionāls cilvēks strīdās ar savu partneri, vajadzētu izvairīties no spontāniem pārmetumiem un aizvainojumiem. Neemocionāls partneris var uztvert šos apgalvojumus nopietni un ilgi to atcerēties. Emocionāls cilvēks var no rīta pamosties un neko neatcerēties, jo emociju vilnis jau būs citā pozīcija un drūmumu nomainīs prieks.
Kāpēc jums var šķist, ka neesat emocionāls?
(sarkanie un melnie kanāli bodigrafā)
Jums būs grūtāk atsekot savas emocijas, ja kanāli jeb līnijas, kas iziet no emocionālā centra ir sarkanas un daļējie sarkanas. Sarkans ir neapzinātas aktivācijas, kuras mēs ar ‘prātu’ neredzam, bet ķermenis tās izdzīvo bez jūsu ziņas. Melns – ir apzinātas aktivācijas, kuras mēs uzreiz pamanām.

Ja jums ir sarkanas aktivācijas kanālos (skatīties bildē), jūs visdrīzāk piefiksēsiet savu slikto garastāvokli tikai tad, kad apkārtējā pasaule to atspoguļo, no apkārtējo cilvēku reakcijām un savas attieksmes uz dažādiem dienas procesiem.

Ja jums ir melnas aktivācijas kanālos (skatīties bildē), jūs varat atsekot sava emociju viļņa izmaiņām paši.
NEAPZINĀTAS
APZINĀTAS
PA PUSEI APZINĀTAS
PA PUSEI APZINĀTAS
Emociju viļņa noskaņas jeb garšas iedalījums pēc kanāliem
Kopumā bodigrafā ir 36 kanāli, kas dalās trīs lielās grupās: kolektīvā kontūra, cilts kontūra un individuālā kontūra. Katrai no šīm grupām ir savas īpašības. Kanāli skaitās pilnās līnijas, kas savieno divus centrus.

*Tie varbūt gan sarkani, gan melni, gan puse sarkana, puse melna, vai sarkanmelni. Galvenais, lai neviena daļa no tiem nav balta.
Individuālā kontūra
Individuālajā kontūrā ir 2 kanāli, kas definē (nosaka) emociju centru.

  • 12-22 ATVĒRTĪBA
  • 39-55 EMOCIONALITĀTE
Uz bildes jūs redzat divus kanālus, kurus mēs saucam par individuāliem. Cilvēka dizains to apzīmē kā: būt atšķirīgam, iet savu ceļu, justies un būt kā balta vārna (black sheep).

Šie kanāli izraisa tādas emocijas kā "man ir kauns", "es kautrējos", kā arī attiecībā uz citiem tās izpaudīsies kā provokācijas un "kaunināšana". Cilvēki jūsu klātbūtnē var tikt izprovocēti, vai palikt kautrīgi.
No šim sajūtām cilvēks ar šādiem kanāliem netiks nekad, tās būs līdzejoša enerģija visu dzīvi. Tāpēc nevajag "bēgt vai ārstēt" kautrību, ir jāmācas to pieņemt un ieraudzīt tajā spēku. Galu galą kā tad var justices "baltā vārna" sociumā?
Kolektīvais Vilnis
Kolektīvajā kontūrā ir 2 kanāli, kas definē emociju centru:

  • 35-36 ĪSLAICĪGUMS
  • 41-30 ATZĪŠANA
Tā ir eksperimentālā kontūra, kur cilvēki tiecas izjust jaunas emocijas un pieredzes, tvert sajūtas.

Šie kanāli izraisa "vainas" sajūtu. Cilvēka grib just aizvien jaunākas sajūtas un cerība, ka kārtējā pieredze var to iedod, tas var sastapties ar sāpēm, jo šoreiz gan nesanāca saluts iecerēto un gaidīto. Tāpēc pamātā emo viļņa apakša viņas gribēsies vainot citus vai arī sevi. "Tu esi vainīgs, kam man tas nesanāca", "Tu esi vainīgs, ka notika šī krīze", "Es pie visa emu vainīgs".

Šī vainas sajūta būs klātesoša visu dzīvi, ja jūs to pieņemsiet un ieraudzīsiet tajā iecmslu un resursu, tikt galā ar emocijām un komunicēt ar pārējiem būs daudz vienkāršāk.
Cilts Kontūrs
Cilts kontūrā ir 3 kanāli, kas definē emociju centru:

  • 19-49 SINTĒZE
  • 37-40 KOPIENA
  • 6-59 PĀROŠANĀS
Cilts kontūra emocionālie kanāli ir saistīti ar jūtību un aizvainojumu.

Šis vilnis ir kā zāģītis, kas iet uz augšu un uz leju, izraisot baudu un sāpes. Cilvēki ar šo vilni var ļoti ātri apvainoties un aizvainot citus. Jūtība ir viņu būtiska iezīme, un viņi var izjust emocijas ļoti dziļi.
Made on
Tilda