Patiesā ES un Viltus ES stratēģija
Šajā nodaļā apskatīsim NEDEFINĒTO (balto) emociju centru, koncentrējoties uz veselīgo patiesā es stratēģiju un viltus es stratēģiju. Tas būs apkopojums tam, ko esam apsprieduši iepriekšējā materiālā.
VILTUS ES Stratēģija
Katrā nedefinētā jeb baltā centrā dzīvo tēma, kas norāda uz jūsu nekorekto uzvedību, kas traucē jums pilnvērtīgi DZĪVOT SEVI!
Tā kā neemocionāli cilvēki tiecas pēc emocionāla miera un emociju stabiltātes, viņi var izvairīties no konfrontācijas, kas varētu izjaukt šo mieru. Tie zemapziņā jūt, ka konflikts radīs nevēlamu spriedzi, ar kuru viņiem būs grūti tikt galā, tāpēc bieži izvēlēsies paklusēt vai atlikt sarunu.

Protams, ka konfrontācija var radīt, piemēram, citu cilvēku dusmas, bēdas, asaras, neapmierinātībai vai eiforisku prieku, vai laimi. Jebkura no šīm emocijām atņems neemocionālam cilvēkam viņa emocionālo mieru un iekšējo harmoniju.
IZVAIRĪTES NO KONFRONĀCIJAS UN PATIESĪBAS:

Šī tēma rodas no vēlmes izvairīties no emocionāla diskomforta un citu cilvēku emocijām, kas varētu izraisīt emocionālu spriedzi un trauksmi.
Neemocionālam cilvēkam Viltus Es izpaužas kā tendence izvairīties no sarunām, komunikācijas, konfliktiem, strīdiem vai situācijām, kas varētu radīt emocionālu spriedzi. Bieži cilvēki domā, ka neizvairās no konfrontācijas, bet izlasiet šo uzmanīgi un esmu pārliecināta, ka jūs atradīsiet savā dzīve, kur jūs to darāt.

Šī uzvedība izriet no jutīguma pret citu cilvēku emocijām. Just svešas emocija, neemocionāliem cilvēkiem ir izaicinājums, jo pazūd viņu kārotais stāvoklis – emocionālais miers. Jebkurā sarunā jeb kontaktā neemocionāls cilvēks var sajust otrā cilvēka emocijas un tas var radīt diskomfortu. Tāpēc “prāts” mēģina neapzināti aizsargāties no emociju jušanas un “mīļā miera labad” paklusēt. It īpaši, ja neemocionāls cilvēks, nemāk pārstrādāt un atbrīvoties no ārējām emocijām.
Praktiski piemēri, lai Tu saproti, kā darbojas šis Viltus Es:
  • var izvairīties no izteikšanās sapulcēs vai darba diskusijās, ja ir atšķirīgs viedoklis nekā pārējiem. Neemocionāls cilvēks varētu piekrist kolēģu priekšlikumiem, pat ja iekšēji nepiekrīt, lai izvairītos no iespējama konflikta un emocionālas spriedzes.

  • Atlikt sarunu par algas, amata paaugstināšanu, par ikdienas nosacījumu maiņu, darba grafika izmaiņām. Nepazināta nevēlēšanas izjaukt savu emocionālo mieru, liks šo sarunu atlikt, jo “priekšnieka nav labs garastāvoklis šodien”, “viņš it tikko no atvaļinājuma”, “jo ir pirmdiena vai piektdiena”. Šāda stratēģija ar novest pie izdegšanas un neapmierinātības darbā.
darbā
  • Izvairīties no sarunām par grūtām tēmām, piemēram, finansēm vai attiecību problēmām, jo baidās, ka tas izraisīs strīdu vai emocionālu diskomfortu. Tu varētu dot priekšroku izvairīties no sarunas, cerot, ka problēma atrisināsies pati no sevis.

  • Atlikt aizliegt bērnam sēdēt telefonā laicīgi, cerot, ka tas beigs pats. Un beigu beigās, kad tas nenotiek, sākt kliegt, jo jau ir vēls vakars, bet mājas darbi nav padarīti. Izvairīšanās no konfrontācijas notiek arī ģimenē. Ir svarīgi laicīgi izteikt savas vajadzības un negaidīt, kad situācija kļūst nepatīkama.
ĢIMENĒ
  • Izvairīties no atklātas sarunas ar draugu, ja jūt, ka drauga rīcība tevi aizvaino vai kaitina. Tā vietā, lai izteiktu savas jūtas un riskētu ar drauga emocionālu reakciju, tu vari izvēlēties klusēt un "norīt" savu neapmierinātību, lai saglabātu draudzību.
dRAUDZĪBĀ
  • Izvairīties no izteikšanās par savām vajadzībām vai vēlmēm, lai neizraisītu partnera neapmierinātību vai emocionālu reakciju. Viņš var piekrist kompromisiem, kas viņam patiesībā nav pieņemami, tikai lai izvairītos no strīda.
ATTIECĪBĀS
Made on
Tilda