Patiesā ES un Viltus ES stratēģija
Šajā nodaļā apskatīsim NEDEFINĒTO (balto) emociju centru, koncentrējoties uz veselīgo patiesā es stratēģiju un viltus es stratēģiju. Tas būs apkopojums tam, ko esam apsprieduši iepriekšējā materiālā.
Katrā nedefinētā jeb baltā centrā dzīvo tēma, kas norāda uz jūsu nekorekto uzvedību, kas traucē jums pilnvērtīgi DZĪVOT SEVI!
Tā kā neemocionāli cilvēki tiecas pēc emocionāla miera un emociju stabiltātes, viņi var izvairīties no konfrontācijas, kas varētu izjaukt šo mieru. Tie zemapziņā jūt, ka konflikts radīs nevēlamu spriedzi, ar kuru viņiem būs grūti tikt galā, tāpēc bieži izvēlēsies paklusēt vai atlikt sarunu.
Protams, ka konfrontācija var radīt, piemēram, citu cilvēku dusmas, bēdas, asaras, neapmierinātībai vai eiforisku prieku, vai laimi. Jebkura no šīm emocijām atņems neemocionālam cilvēkam viņa emocionālo mieru un iekšējo harmoniju.
IZVAIRĪTES NO KONFRONĀCIJAS UN PATIESĪBAS:
Šī tēma rodas no vēlmes izvairīties no emocionāla diskomforta un citu cilvēku emocijām, kas varētu izraisīt emocionālu spriedzi un trauksmi.
Neemocionālam cilvēkam Viltus Es izpaužas kā tendence izvairīties no sarunām, komunikācijas, konfliktiem, strīdiem vai situācijām, kas varētu radīt emocionālu spriedzi. Bieži cilvēki domā, ka neizvairās no konfrontācijas, bet izlasiet šo uzmanīgi un esmu pārliecināta, ka jūs atradīsiet savā dzīve, kur jūs to darāt.
Šī uzvedība izriet no jutīguma pret citu cilvēku emocijām. Just svešas emocija, neemocionāliem cilvēkiem ir izaicinājums, jo pazūd viņu kārotais stāvoklis – emocionālais miers. Jebkurā sarunā jeb kontaktā neemocionāls cilvēks var sajust otrā cilvēka emocijas un tas var radīt diskomfortu. Tāpēc “prāts” mēģina neapzināti aizsargāties no emociju jušanas un “mīļā miera labad” paklusēt. It īpaši, ja neemocionāls cilvēks, nemāk pārstrādāt un atbrīvoties no ārējām emocijām.