PIEAUGUŠIE
NEEMOCIONĀLS + NEEMOCIONĀLS

Ja mums ir ilgstošas attiecības ar neemocionālu partneri, ar laiku var likties, ka attiecībās kļūst garlaicīgi, nav dzirksts un elektrizējošā kaisles piesitiena. Ir superīgs "emo miers", bet trūkst emocijas. Neizprotot šo emociju būtību, no Viltus Es var sākties emociju meklējumi. Tās atrast ir viegli, 50% cilvēku spēs jums tās atnest. Satiekot emocionālu cilvēku, var rasties sajūta, ka visa dzīve ir emocionāli nepiepildīta un beidzot ilgi gaidīta kaisle. BET, tā ir ilūzija, ka "nu tagad gan es būšu laimīgs un emocionāli piepildīts", jo klāt nāks ne tikai šī cilvēka "vilņa augša", bet arī "vilņa apakša", ja izlemsiet veidot ilgstošas attiecības. Un, kas ir foršāk: 1. dzīvot ar neemocionālu cilvēku un dažreiz izjust kaisles trūkumu, 2. dzīvot ar emo cilvēku un 1/2 no laika just viņa emo viļņa apakšu.

Tāpēc, mācāmies klausīties savu ķermeni un pieņemt lēmumus NO SEVIS, nevis no svešām enerģijām un to interpretācijas savā galvā.
NEEMOCIONĀLS + EMOCIONĀLS

Attiecību sākumā dzirksts garantēta. Satikšanās būs kā elektrizētā laukā, kur kaisle augstākā pakāpē būs klātesošā. Emocionālais partners bieži ietekmēs attiecību emocionālo fonu. Šī sākotnējā attiecību dinamika var rast ilūzīju, ka arī ikdienas dzīvē, kad abi partneri dzīvos kopā, būs visu laiku augsti eiforisks stāvoklis. Tomēr emocionālam partnerim vienmēr pēc viļņa augšas (randiņos visdrīzāk tas gājis tikai šajā stāvoklī), nāks viļņa apakša, ar kuru nāksies saskarties arī neemocionālam partnerim. Tas var radīt neskaidrības un emocionālo pārslodzi, jo neemo partneris var sākt identificēties ar šīm emocijām, meklēt tām sakni. Ja abi partneri nezina par savu emociju pasaules specifik, emo strīdi, paaugstinātie toņi, kliegšana no vienas puses un totāla problēmu noklusēšana no otras pases garantēta. Ļoti žēl, ka bieži vien tādi pāri izškirās tikai tāpēc ka nesaprot kā tikt galā ar šo problēmu. Tā bija arī man. Paldies Dievam, Cilvēka Dizains atnāca pēdējā brīdī un saliva visus punktus virs "i".

Tādas attiecības ir ļoti izaicinošas, bet tajā pat laikā ļoti attīstošas. Šada attiecību dinamika var būt ļoti spēcīgs izaugsmes instruments abiem partneriem.
NEEMOCIONĀLS
NEEMOCIONĀLS
EMOCIONĀLS
NEEMOCIONĀLS
EMOCIONĀLS + EMOCIONĀLS

Šis modelis, es teiktu, visvienkāršākais attiecībās, ja, protams, nepiedzimst neemocionālie bērni. Katram emocionāli definētajam cilvēkam ir savs emocionālais vilnis, kas mainās laika gaitā. Tas nozīmē, ka abi partneri var piedzīvot dažādus emocionālos stāvokļus dažādos laikos. Ja vienam partnerim ir emocionālā viļņa augša, otram varētu būt otrādāk. Pēc savas emociju sfēras specifikas abi partneri aptuveni vienādi un parasti nepazināti sparto viens otru un netraucē šīs emocijas izdzīvot korekti. Arī lēmuma pieņemšanas process ir vienāds: abi nav spontāni un abiem ir jāgaida emocionālo skaidrību. Tādiem partneriem tieši šajā sfērā viedosies vieglāk savstarpējā sapratne, jo tie var būt ļoti empātiski viens pret otru, neapzināti izprotot un respektējot viens otra emocionālos ciklus. Tas var stiprināt saikni un radīt dziļu emocionālu tuvību. Protams, atšķirības citos bodigrafa centros var radīt stūrakmeņus citās attiecību sfērās.
EMOCIONĀLS
EMOCIONĀLS
  • Bērns var izvairīties no jebkādas konfrontācijas ar vienaudžiem, skolotājiem vai vecākiem. Piemēram, ja klasesbiedrs dara kaut ko, kas viņam nepatīk vai aizskar viņa jūtas, bērns var izvēlēties nerunāt par to un ļaut situācijai turpināties, jo baidās (negrib), ka izteikšanās varētu izraisīt strīdu vai emocionālu reakciju.

  • Tā vietā, lai stāvētu uz sava un aizstāvētu savas intereses, viņš varētu piekāpties citiem, lai izvairītos no jebkāda konflikta, pat ja tas nozīmē upurēt savas vajadzības vai jūtas. Tautā saka: "mīļā miera labad".

  • Bērns varētu būt ļoti pasīvs, ļaujot citiem noteikt noteikumus vai izdarīt izvēles viņa vietā, jo viņš nevēlas izraisīt jebkādu pretestību vai konfliktu. Piemēram, spēlējoties ar draugiem, viņš var piekrist spēlēt spēli, kas viņam nepatīk, tikai lai izvairītos no situācijas, kurā viņam būtu jāizsaka atšķirīgs viedoklis vai jāuzstājas par savu izvēli.
VECĀKS EMOCIONĀLS + BĒRNS NEEMOCIONĀLS
VECĀKI UN BĒRNI
Būt neemocionālam bērnam emocionāli definētiem vecākiem var būt īpašs izaicinājums, jo bērns būs ļoti jutīgs pret vecāku emocijām un to emociju viļņiem, kas var radīt apjukumu, nesapratni vai pat bailes gan bērnam, gan vecākiem, jo neviens nespēj izprast, kāpēc bērns pēkšņi jūtas emocionāli nestabils.

Ja vecāki nezina savu emocionālo pasauli, tiem var likties, ka viņu bērns ir emocionāli nelīdzsvarots, ka viņš ir ļoti emocionāls un nespēj tikt galā "ar savām emocijām", nemaz neiedomājoties, ka tās ir tikai spogulis vecāku emocijām. Bērns var sākt reāģēt pārāk emocionāli uz situācijām, kurās viņam pašam normāli nebūtu tik stipras emocijas.

Vecākiem ir svarīgi atpazīt, ka bērns var just un pastiprināt viņu pašu emocijas, un iemācīties, kā palīdzēt bērnam izprast, ka šīs emocijas nenāk no viņa paša. Svarīgi veicināt bērna izpratni par viņa paša emocionālo stāvokli un palīdzēt viņam atšķirt, kas ir viņa emocijas un kas nāk no ārpasaules.

Neemocionālam bērnam var būt nepieciešams vairāk laika vienatnē vai mierīgā vidē, lai atjaunotos no vecāku emocionālās ietekmes. Vecākiem vajadzētu atzīt un atbalstīt šo nepieciešamību, sniedzot bērnam iespējas regulāri būt prom no emocionālās spriedzes.
NEEMOCIONĀLS
EMOCIONĀLS
Neemocionālam bērnam ar Viltus Es tēmu "izvairīšanās no konfrontācijas" ir tendence upurēt savas vajadzības un jūtas, lai saglabātu emocionālo mieru un izvairītos no konfliktiem. Vecākiem un aprūpētājiem ir svarīgi atzīt šo tendenci un palīdzēt bērnam attīstīt veselīgas robežas, mācot, kā izteikt savas jūtas un vajadzības, vienlaikus nebaidoties no potenciālajām emocijām vai konfliktiem. Tas veicinās bērna emocionālo izaugsmi un pašpārliecinātību.
Neemocionālā bērna Viltus Es tēmu "izvairīšanās no konfrontācijas".
Šī tendence izriet no viņa vēlmes saglabāt emocionālu mieru un izvairīties no citu cilvēku emocionālajām izpausmēm, kuras viņš varētu pārņemt un pastiprināt, iesaistoties komunikācijā.
  • Pārmērīgā vēlme izpatikt citiem, lai izvairītos no potenciālajiem konfliktiem. Viņš var kļūt par "patīkamu bērnu", kurš vienmēr mēģina būt labs un pieklājīgs, pat ja tas nozīmē noliegt savas vajadzības vai jūtas. Piemēram, viņš var vienmēr piekrist vecākiem vai skolotājiem, pat ja viņš iekšēji jūtas neapmierināts vai nepiekrīt, lai tikai izvairītos no emocionāla spriedzes vai strīda.

  • Piemēram, viņš var atteikties piedalīties ģimenes diskusijās vai apspriedēs, kurās varētu izcelties emocionāli strīdi, pat ja viņa viedoklis ir svarīgs.

  • Viņš var arī bēgt no situācijām, kurās draugi vai ģimenes locekļi ir dusmīgi vai sarūgtināti, jo viņš nevēlas sajust šīs intensīvās emocijas un izvairīties no saskares ar tām.

  • Neemocionālam bērnam ar šo Viltus Es tēmu var būt ļoti grūti teikt "nē" citiem, jo tas var izraisīt diskomfortu vai spriedzi. Viņš var piekrist darīt lietas, kuras patiesībā nevēlas, tikai lai izvairītos no iespējamā konflikta vai citu cilvēku negatīvās reakcijas. Piemēram, ja draugs lūdz viņam aizdot mīļāko rotaļlietu, bērns var piekrist, pat ja nevēlas, jo baidās, ka, atsakot, viņš izraisīs dusmas vai vilšanos.
  • Emocionāli bērni jutīgākāki, jutikliskāki, emocionālaki, kamēr neemocionāli vecāki ir vēsāki, pragmatiskāki un var nesaprast bērna emociju pasauli un būs grūtības atbalstīt šādas emocionālas izpausmes, kas var radīt plaisu komunicēšanā.

  • Neemocionāli vecāki var neizprast, cik svarīgi bērniem ir runāt par savu emocionālo pasauli, par mirkļa sajūtām, bēdiņām, kas var nākošajā dienā būt pavisam savadākas.

  • Ir svarīgi, lai vecāki uzdotu atklātus jautājumus par bērnu emocionālo stāvokli, kas var palīdzēt izveidot savstarpēju izpratni un saikni. Piemēram "astoņkājītis".

  • Emocionālam bērnam ir lēns lēmumu pieņemšanas process! Ja vecāks būs spontāns un mēģinās arī bērnu "redzēt" tādā gaisā, tas radīs trauksmi pašā bērrnā un "uzvilks" kopējo ģimenes atmosfēru.

  • Bērni var iemācīties slēpt savas jūtas vai izturēties pret tām ar neuzticību (nepieņemt savu emocionālitāt), ja vecāki nespēj izprast vai atbalstīt viņu emocionālās vajadzības.

  • Bērnu spontānās problēmas visdrīzāk nebūs tās problēmas, kas jārisina uzreiz, jo nokrāsu tam situācijām var radīt bērna emociju viļņa apakša. Toties neemocionālie vecāki var sākt ātri risināt situāciju, kas patiesībā nav vajadzīgs.

  • Neemocionāls vecāks gribēs izdabāt emocionālam bērnam, jo pašam, nezinot savu emociju pasauli, būs grūti tikt galā ar bērna emocijām sevī. Bērns to nepazināti var noķert un turpinās izmantot šo vecāka Viltus Es.
VECĀKS NEEMOCIONĀLS + BĒRNS EMOCIONĀLS
Šīs attiecības var būt gana izaicinošas abiem: vecākam, jo nesaprot, kas ar viņu notiek bērna klātbūtnē, gan arī bērnam, kura emocionāla pasaule netiek saprasta un līdz ar to arī respektēta.
Lai pārvarētu šos šķēršļus, ir svarīgi attīstīt komunikācijas prasmes, empātiju un emocionālo inteliģenci abās pusēs. Atklāta saruna, aktīva klausīšanās un vēlme saprast vienam otru ir būtiski, lai veidotu veselīgu attiecību pamatu.
  • Neemocionāls vecāks savos izteikumos parasti diezgan tiešs, savukārt emocionāls bērns ir ļoti jutīgs pret vārdiem. Vecākam jāmēģina dažkārt mācīties runāt iejūtīgāk.

  • Ja vecāki nespēj efektīvi pārvaldīt savas emocijas jeb emocijas, kas viņas nāk no citiem, tas var novest pie spriedzes mājās. Tas var radīt papildu grūtības bērniem, kuriem jau ir savas emocionālās izaicinājumi.

  • Bērni un vecāki var saskarties ar izaicinājumiem, pieņemot, ka viņi ir atšķirīgi. Ja vecāki cenšas piespiest bērnus pielāgoties savām emocionālajām normām, tas var radīt neapmierinātību.

  • Neemocionāli vecāki var izvairīties no konfliktu risināšanas, kas var novest pie neizrunātiem jautājumiem un emocionālas spriedzes.

  • Ja bērni jūt, ka viņu emocijas tiek ignorētas, tas var novest pie zemas pašvērtības un pašpārliecinātības trūkuma.

  • Ja vecāks mēģina iestāstit bērnam, ka vină emocijam nav pamata, lai beidz raudāt bez iemesla, utt., tas var novest pie nopietnākām veselības sekām, piemēram, bērnam var sākt raustīties valoda.
NEEMOCIONĀLS
EMOCIONĀLS
  • Tā kā ne vecākiem, ne bērnam nav definēts emocionālais centrs, viņi abi, visticamāk, piedzīvos mazāk intensīvas emocionālās svārstības. Tas var radīt mierīgāku un stabilāku emocionālo vidi ģimenē.

  • Abi var justies komfortabli šādā vidē, kurā emocionālās drāmas vai intensīvas emocionālās izpausmes ir retums.

  • Neemocionāls vecāks un bērns var saprasties ļoti labi, jo abi dalās līdzīgā pasaules uztverē un racionālā pieejā dzīvei. Viņi var būt vairāk koncentrēti uz loģiku un faktiem, nevis uz emocionālajām reakcijām.

  • Šāda savstarpējā sapratne var stiprināt viņu attiecības un padarīt tās ļoti harmoniskas.

  • Tomēr viens no izaicinājumiem šādās attiecībās varētu būt tendence izvairīties no emociju izpausmes vai apspiešanas. Viņi var neapzināti ignorēt vai apspiest emocijas, kas tomēr rodas.
VECĀKS NEEMOCIONĀLS + BĒRNS NEEMOCIONĀLS
Šī mijedarbība ir daudz vienkāršāka, attiecības harmoniskākas un savstarpēji saprotošākās, nekā iepriekšējās divas minētas.
  • Vecāks, kurš pats izvairās no emociju izrādīšanas, var nenodrošināt bērnam pietiekamu emocionālo atbalstu vai iemācīt viņam, kā veselīgi izpaust emocijas.

  • Vecāks var mācīt bērnam, kā atpazīt un saglabāt veselīgas emocionālas robežas, īpaši saskarē ar citiem emocionāli intensīviem cilvēkiem. Protams, ja pats pazīst savu "neemo pasauli". Iemācīt, ka "mīļā miera labad" ne pie kā korekta nenovedīs.

  • izvairīties no konfliktiem (lai izvairītos no emocionālas pārslodzes), gan vecāks, gan bērns var izvairīties no grūtām sarunām vai situācijām, kas varētu izraisīt nesaskaņas. Vecāks var neapzināti pastiprināt šo tendenci bērnā, ja viņš pats izvairās no konfliktu risināšanas. Tas var novest pie situācijas, kurā svarīgas problēmas paliek neizrunātas vai neatrisinātas.

  • Šādas attiecības var būt ļoti stabilas un produktīvas, īpaši, ja vecāks veicina atklātu komunikāciju un apzinātu pieeju emocijām, kas tomēr var rasties.
NEEMOCIONĀLS
NEEMOCIONĀLS
  • Gan vecāks, gan bērns piedzīvo savus emocionālos viļņus, kas var sakrist vai būt atšķirīgi

  • Šādas attiecības var būt ļoti dziļas un empātiskas, jo vecāks ļoti labi saprot bērna emocionālos pārdzīvojumus. Vecāks un bērns var izveidot ļoti spēcīgu emocionālu saikni, kas balstīta uz kopīgu izpratni par emocionālajiem viļņiem.

  • Šī empātija var veicināt lielu savstarpēju atbalstu, ja abi spēj pieņemt un respektēt viens otra emocijas.

  • Vecākam ir būtiski mācīt bērnam, kā atpazīt savus emocionālos viļņus

  • Mācīt, ka lēmumi nevar būt spontāni un vajadzīgs laiks, lai iegūtu skaidŗibu.

  • Bērns var daudz mācīties no vecāka par to, kā pārvaldīt un izprast savas emocijas. Ja vecāks parāda piemēru, kā apzināties un kontrolēt savus emocionālos viļņus, bērns var iegūt vērtīgas prasmes, kas palīdzēs viņam visā dzīvē.

  • Vecākam jāuzmanās, lai neprojicētu savas emocijas uz bērnu un ļautu bērnam izjust un izprast savus viļņus neatkarīgi no vecāka emocionālā stāvokļa.
VECĀKS EMOCIONĀLS + BĒRNS EMOCIONĀLS
Šādas attiecības var būt ļoti harmoniskās, jo vecāks, pat nezinot neko par savām emocijām no Cilvēka Dizaina sistēmas, var ļoti labi saprats bērnu, jo izturēsies pret viņu, kā gribētu pret sevi un tas būs šajā agadījumā arī korekti bērnam. Šāda attiecību dinamika var būt ar dziļu emocionālu saikni.
  • Atklāta un godīga komunikācija par emocijām ir ļoti svarīga šādās attiecībās. Vecāks var palīdzēt bērnam izprast, ka emocijas ir normāla dzīves daļa un ka tās var mainīties.

  • Ir būtiski, lai gan vecāks, gan bērns saprastu, ka ne vienmēr emocionāla reakcija nozīmē, ka kaut kas ir "nepareizi"; tas var būt tikai emocionālā viļņa izpausme.

  • Šādas attiecības piedāvā lielu potenciālu emocionālai izaugsmei abiem. Gan vecāks, gan bērns var mācīties viens no otra, kā labāk pārvaldīt un izprast savus emocionālos viļņus.

  • Ja attiecībās ir nodrošināta emocionāla drošība un atbalsts, bērns var izaugt par emocionāli inteliģentu un stabilu indivīdu, kurš spēj labi saprast un pārvaldīt savas emocijas.

  • Ar apzinātu pieeju un veselīgu komunikāciju šādas attiecības var kļūt par spēcīgu pamatu abpusējai izaugsmei un sapratnei.
EMOCIONĀLS
EMOCIONĀLS
Made on
Tilda